Gloryfikacja suplementów

suplementy diety

Gloryfikacja suplementów

Do tego wpisu zainspirowała mnie pewna podsłuchana rozmowa w autobusie. Dwie dziewczyny gadają sobie o trenowaniu, że jedna tam robi brzuszki, a druga Chodakowską itp. I w pewnym momencie jedna mówi pełnym podziwu głosem, że jej chłopak kupił sobie białko i wpierdziela tony tego, a trenuje sobie tam czasem jak mu się zachce. No i niestety, nieświadoma tego, że nic mu to nie da i jej chłopakowi nie urosną wielkie mięśnie od tego :<

Inna sytuacja - mój znajomy żalił się, że kupił białko z neta i dał dużo kasy, a efektów brak! Rozczarowany bo po miesiącu jedzenia tego nic się z nim nie stało. Zapytałem więc o trening i jedzenie. Był w szoku. Nie trenował. Jadł normalnie jak zwykle. Zdziwiony, no bo przecież po białku z puszki rosną mięśnie. No tak suplementy nie działają kochani :)

Suplementy diety

Bardzo dużo osób przecenia suplementy nadając im niemal mistyczne moce - gloryfikują je. Myślą, że te odwalą za nich robotę i nie będą musieli zmieniać nawyków żywieniowych. Jeszcze inni mylą suplementy diety ze sterydami anabolicznymi, ale aż tak dobrze nie ma :P Ogólnie problem w niewiedzy wielu osób polega na tym, że stawiają suplementy nad dietą myśląc, że to najważniejsze zaraz po treningu. Chcę poprzez to uświadomić wam że suplementy to tylko opcjonalny dodatek który nie da nie wiadomo jakiego rezultatu jeśli w ogóle, bo nie są potrzebne tak naprawdę. Najważniejszy jest trening i Twój styl życia.

Najważniejsza jest dieta: Artykuł o diecie

Po co te suplementy diety? 

Gdy mamy dobry trening ułożony, jemy zdrowo i ilościowo odpowiednio do naszych celów, to możemy rozważyć zakup tych produktów gdy mamy nadmiar pieniędzy na dana chwilę. Białko jest czasem trudno z jedzenia samego pozyskać w odpowiednich ilościach, wiec możemy sobie na przykład kupić to legendarne wśród szkolnych koksów białko.

Suplementami możemy zastąpić sobie jakiś mały posiłek jeśli nie mamy czasu na zrobienie czegoś lepszego. Dla przykładu jak ja robię - kończę trening, zaraz mam wyjść coś robić to szybko mieszam sobie porcje gaineru z mlekiem, wypijam i jechana dalej. Albo na przykład gdy w posiłku nie ma białka, bo jest to bułka z lidla bez niczego, to popijam to białkiem z paczki i w ten sposób mam pełny posiłek w którym jest wszystko. (no jako tako, bo mogło być lepiej, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma)

Co jeśli jesz dobrze, zdrowo żyjesz, ogólnie gdy zadbałeś o podstawy, a chcesz kupić suplementy? 
No to rób tak jak ja z białkiem czy gainerem : )
      

Kreatyna BCAA i inne suplementy diety

Jeśli potrenowałeś już trochę, masz pierwsze efekty, możesz śmiało kombinować z kreatyną czy aminokwasami. Bez sensu jest coś takiego, gdy ktoś zaczyna dopiero co trenować i już od razu kupuje suple. Na prawdę warto się wstrzymać. Pierwsze efekty będą szybko i czy będziesz jeść suple czy nie to nie będzie żadnej różnicy bo będziesz rósł, gdy efekty zaczną spowalniać wtedy jest pora na kreatynę.

Fajnym rozwiązaniem są suplementy przed treningowe tak zwane ,,przed treningówki". Które mają działanie pobudzające i mają składniki które zwiększają tak zwaną pompę mięśniową. Używam tego gdy jestem zmęczony, albo miałem ciężki dzień i nie mam sił zebrać się na trening. Trzeba pamiętać, że najprostszą przedtreningowką jest kawa :)


suplementy witaminy
Co tam zajadam?

Jedyny suplement diety jaki polecam brać wszystkim bez względu na staż to zwykłe witaminy :)

Wiec podsumowując, nie przeceniajcie suplementów, bo najważniejsze jest to co jecie, a suplementy mogą być fajnym dodatkiem tylko. Suplementem diety warto się poratować, gdy nie masz czasu na jedzenie, albo chciałbyś dorzucić więcej białka do diety. Wtedy to ma na pewno sens!

Podoba się? Zostaw lajka na Facebook Paweł Trenuje lub moim Instagramie Imnotokej.
Możesz również postawić mi kawę: Klik do podstrony
Dla Ciebie to tylko łapka w górę, a dla mnie to możliwość rozwoju i spełniania swoich celów.


Co może Cię zainteresować na moim blogu:
Jak zacząć trenować Street Workout?
Dieta dla niezwykłego faceta
Domowy trening na wielką klate


1 komentarz:

  1. Wszystkie te suple dla ćwiczących to przede wszystkim chemia, a badania nad ich bezpieczeństwem są tak robione by nie wyszły żadne potencjalne skutki uboczne. To ogromny biznes. Dlatego jestem zdania by ograniczyć się do multiwitamin, i to znanych marek, bo te z niższej półki są gówno warte i niewchłanialne przez organizm.

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...