Suplementy na masę - Bulki i Gainery

Suplementy na masę - Bulki i Gainery

Z jakiś powodów bardzo mało jest w internecie informacji na temat bulków, a to suplement diety, który może się okazać bardzo przydatny. Bulki i gainery są szczególnie przydatne dla osób mających trudności z nabywaniem masy. Co to bulki i czym różnią się one od gainerów?

Suplementy na masę - Bulki i Gainery

Co to bulk?

No i lecimy jak na odpowiedzi w szkole. Bulk to suplement diety specjalnego zastosowania w sporcie. To połączenie białka i węglowodanów w proporcji 1:1.


Dlaczego bulki są przydatne dla osób mających trudności z nabywaniem masy mięśniowej?

Otóż - osoby mające niedowagę maja bardzo duże zapotrzebowanie energetyczne, więc potrzebują bardzo dużo węglowodanów by mięśnie rosły. Białko u nas chudzielców odgrywa drugoplanową rolę. Co więcej - nasze ciała często nawet z białek próbują pozyskać energię i zamiast kierować je do budowy to rozkłada i pali je na energię.
Trzeba węglowodanów! Trzeba chudzielcom energii!

Czym różnią się gainery od bulków?
Gainer to połączenie 20% białek i 80%, natomiast bulk to 50% węglowodanów i 50% białek.

Jaki suplement diety wybrać?

Przemyśl czego Ci więcej potrzeba, węgli czy białek?


Jak pić odżywki na masę?


To niby proste, woda, albo mleko, pare machnięć szejkerem i pijemy. Jednak pamiętaj by pić to spokojnie, a nie w pośpiechu. Ma to dużą kaloryczność i nie chciej mieć później przykrości przez to.

Post powstał przy współpracy z http://www.kulturystyka.sklep.pl/ więc opiszę dla was jeden z ich flagowych produktów, jakim jest Concentrate Bulk i przy okazji przyjrzymy się bliżej takim odżywką na tym przykłądzie.


Suplementy na masę - Bulki i Gainery
Garść danych od producenta:

- zawiera aż 50% białka,
- oparty o szybko wchłanialny koncentrat białka serwatki,
- wzbogacony o taurynę,
- zawiera bogate spektrum aminokwasów,
- pyszne smaki do wyboru (ja mam wiśniowo-jogurtowy)
Czyli tak jak wyżej pisałem, 50% to białko, a 50% to węglowodany, to cecha charakterystyczna dla bulków.

Co to te aminokwasy ? Są to składowe cząsteczek białek. W zależności od budowy, są bardziej lub mniej użyteczne dla człowieka i szybciej lub wolniej wchłanialne. Te szybko wchłanialne są wskazane po treningu, albo przed (białka szybko wchłanialne), a te wolno wchłanialne najlepiej spożywać na noc.
Bogate spektrum aminokwasów? Nasze ciało potrzebuje różnych aminokwasów do prawidłowego funkcjonowania.
Suplementy na masę - Bulki i Gainery
Bulk, który wam przy okazji tego posta pokazuje, najlepiej nadaje się właśnie do picia przed lub po treningu.Co to ta tauryna? To środek pozyskiwany niegdyś z byczych jąder (nie byczych w sensie wielkich, ale tych od samca krowy - byka :P ). Często się go dodaje do napoi energetycznych, ponieważ ma właściwości lekko pobudzające ( mnie lekko pobudza). Czy picie tego bulka da wam wielkie mięśnie? 
Producent pisze:
Najlepsze odżywki na suchą masę mięśniową gainery typu bulk, czyli odżywki węglowodanowo - białkowe o zwiększonej zawartości protein. Regularna suplementacja preparatem sportowym typu bulk pozwoli szybko zbudować suchą i twardą muskulaturę, bez zbędnego tłuszczu!

Tak, to prawda, ale pamiętajcie, pisze to przy każdym poście o suplach na moim blogu.  Najpierw przemyślcie sprawę, czy odżywiacie się właściwie. Nie musisz liczyć kalorii. Jedz mądrze i odpowiednio ilościowo do swoich celów. Niby da się bez supli, no ale jak już ktoś takie coś wymyślił, to czemu by sobie nie pomóc.
W dzisiejszych czasach, gdy na nic nie mamy czasu, łatwiej chlapnąć sobie dodatkowo po treningu napój z odżywki, niż robić jedzenie. Albo ja jestem leniwy i lubię suple : ))Smak i konsystencja

Wiśniowo jogurtowy smakuje jak lody o takim własnie smaku (do wyboru są wiśniowo-jogurtowy, śmietankowo-bananowy i śmietankowo-kokosowy). Konsystencja, po paru machnięciach szejkerem nie ma ani jednej grudki.

Concentrate Bulk możecie kupić tutaj: Tutaj

PS. Pamiętajcie, że suple to tylko suple, a nie sterydy i nie dajcie się zwieść TVNom którzy tego nie rozróżniają :)PS2. A ja dziękuje serdecznie http://www.kulturystyka.sklep.pl/ za paczkę z tym bulkiem : )
Suplementy na masę - Bulki i Gainery1 komentarz:

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...