Street Workout co to jest W rutyna?

Street Workout co to jest W rutyna?

Kompletnie nie mogę znaleźć po internetach opisu tej rutyny. Może źle ja nazywam, ale dla mnie to ,,W" rutyna. Świetna na poprawę wytrzymałości w Street Workout i do przełamywania treningowej nudy. Warto to wrzucać co jakiś czas do treningu, albo nawet przez jakiś czas stosować to regularnie. To klasyka Street Workout.

Street Workout co to jest W rutyna?

Od razu do sedna czym jest ta klasyczna rutyna street workout:
Wybierasz sobie jakieś ćwiczenie, pompki, dipy, podciągania, muscle upy. Coś co trenuje Twoje fundamenty. Powiedzmy, że umiesz podciągnąć się już 10 razy. Będziesz musiał trochę zmniejszyć ilość na tym treningu, żeby temu podołać, ciężko mi stwierdzić ile konkretnie. Myślę że załapiesz po krótkiej chwili ile tego powinno być na Twoim treningu jeśli już trochę w swoim życiu potrenowałeś: ) Raczej nie polecam tego początkującym.
Podciągasz się 6 razy po czym liczysz do 10, tak żeby odliczyć sobie 10 sekund przerwy. Następnie podciągasz się 5 razy i znowu liczysz do 10. Gdy dojdziesz do jednego powtórzenia, to wracasz znowu do 6, taka drabinką z przerwami liczącymi sobie 10 sekund. Doszedłeś do tych 6? To znowu do jedynki. Jest jedynka? To znowu wracasz do 6, ale zapewne już ostatkiem mocy.
Rozpisując sobie te serie dla tego przykładu, będzie wyglądać to tak:

6/5/4/3/2/1/2/3/4/5/6/5/4/3/2/1/2/3/4/5/6

Jeśli czujesz, że wymyśliłeś sobie za dużą liczbę podciągnięć, to pomóż sobie nogami na końcu, aby podołać (było sobie mniej powtórzeń brać ;P)

O drabinkach pisałem tutaj: Jak zwiększyć ilość powtórzeń

Możesz to stosować do innych ćwiczeń tak jak pisałem już wyżej, albo nawet robić to na 2 ćwiczeniach. Dobierz sobie na przykład podciąganie nachwytem z pompkami na poręczach. Jedziesz tak samo, z takimi samymi przerwami pomiędzy kolejnymi seriami każdego ćwiczenia.

Dlaczego W rutyna? Bo to taka drabinka, najpierw idziesz w dół, później do góry, później znowu w dół i finalnie znowu do góry. Jak w literce W. Rozumiecie moje rozumowanie, czy mam zbyt wybujał wyobraźnie? :)

Trochę robię wam teraz przegląd, jak teraz ćwiczę przyznam szczerze. Ale niech to będzie inspiracją dla was, do wymyślania swoich treningów opartych o klasyczne rutyny street workout. Ja dwa razy w tygodniu jadę tym: Najlepszy trening Street Workout dla średnio zaawansowanych , a na koniec tygodnia w ostatni dzień, 30 minutowy trening nóg i na zakończenie właśnie ta rutynka. Polecam gorąco. Bardzo dużo ruchów w krótkim czasie.

Źródło fotki nagłówkowej: https://www.facebook.com/pg/BarBrothersOfficial/

Podoba się? Zostaw lajka na Facebook Paweł Trenuje lub moim Instagramie Imnotokej.

Zobacz jeszcze:
Najlepszy trening Street Workout dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych
Trening Street Workout pod umiejętności
Street Workout dla zielonych + Łatwy plan treningowy

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...