Od Zera Do Bohatera #15 Status społeczny Jesteś inteligentny finansowo czy biedny?

Status społeczny Jesteś inteligentny finansowo czy biedny?

Dziś pogadamy sobie o Twojej pozycji w społeczeństwie. O pieniądzach, Twojej karierze zawodowej. O Twoim wykształceniu. Jaki jest wpływ Twojego statusu społecznego na Twoją atrakcyjność? Na końcu odpowiemy sobie na pytanie, czy laski lecą na kasę?

Status społeczny Jesteś inteligentny finansowo czy biedny?

Wszystkie artykuły z tej serii znajdziesz tutaj: Od Zera Do Bohatera

Wszyscy wiemy o tym, że ludzi majętnych inaczej się postrzega. Ludzie biedniejsi im zazdroszczą, nie ufają, traktują jak ludzi z innego świata.
Czy pieniądze są złe?
Oczywiście, że nie. Jeśli ich nie kradniesz i nikogo nie oszukujesz to są cudownym środkiem na spełnianie swoich marzeń, oraz zapewnienie sobie i rodzinie bezpieczeństwa.

Jeśli nie jesteś bogaty, to po prostu udaj że jesteś swoją mową ciała i zadbanym wizerunkiem : ) Czuj się jak milion dolarów :P Bogactwem jest już samo w sobie Twoje życie i to najlepszy powód do uśmiechu. Dbaj o swoją mowę ciała i ubiór. To wystarczy na początek. Ucz się i rozwijaj!

Pamiętaj, że bogaty nie musi mówić, że jest bogaty.

Status społeczny to nie tylko pieniądze. To po prostu jak Cię postrzegają inni ludzie, co też możesz wypracować. Jakie masz zajawki, jak się wysławiasz i co wiesz (wiedza). Co dajesz światu od siebie? Wnosisz coś fajnego w świat? To jest ważna sprawa nad którą warto porozkminiać. Jeśli chodzi o wnoszenie wartości w życie innych, to na początek wystarczy takie spojrzenie, jakie zostało ujęte w tym cytacie:

„Nie pytaj czego świat potrzebuje. Pytaj co czyni cię pełnym życia i rób to. Ponieważ tym czego świat potrzebuje są ludzie pełni życia".
- Howard Thurman

Inteligencja finansowa


Ja nie jestem super bogaty (możliwe że jeszcze :D ). Działam w niektórych kierunkach by osiągnąć wolność finansową w jakimś stopniu (pasywne źródła dochodu) i móc spokojnie zająć się swoimi zajawkami i życiem. Moim celem nie jest być milionerem czy kij wie czym (no chyba, że to będzie konieczne by coś osiągnąć, co sobie założę, albo będzie efektem ubocznym mojej osoby), a mieć tyle pieniędzy by wieść fajne życie i nie sprzedawać swojego życia komuś.

Tutaj chodzi o posiadane zasoby i spokój na tym gruncie. Jeśli ktoś uważa, że pieniądze szczęścia nie dają, to może mi je dać :)

Zasada jest taka: Im większą masz wartość dla innych ludzi tym więcej masz pieniędzy. Wartością są umiejętności, wiedza i czas. Im cenniejszą masz wiedzę lub umiejętność tym większą masz wartość, a więc jest ona więcej warta.

Co potrafisz robić za co ludzie chcieli by Ci płacić?
Niektórzy stwierdza po tym pytaniu, że w sumie to nic. Jednak nawet jeśli teoretycznie nie masz żadnej wartości z którą można by dostać pieniądze, to masz czas i jest on Twoją największą wartością za którą możesz dostać pieniądze (np pracując w korporacji, w sklepie, na budowie jako pomoc itd).

Niegdyś uważano, że wyższe wykształcenie jest gwarancją posiadania większej wartości dzięki cennej wiedzy, co miało gwarantować sukces finansowy. Dziś już wiemy, że nie jest to prawda. Studia powinny być dodatkiem do pasji i uzupełnieniem, wtedy faktycznie są użyteczne. Świat udowodnił, że najcenniejsze co może być to pasja i gromadzone dzięki temu umiejętności. Oczywiście są wyjątki, na przykład zawód lekarza, nie da się bez studiów medycznych posiąść tej wiedzy. Lekarze ciężko pracują na swoją wiedzę i umiejętność i dlatego mają większą wartość,a  co za tym idzie więcej pieniędzy.

Jednak są tysiące dziedzin w których nie trzeba wcale wykształcenia. żyjemy w czasach ogromnego dostępu do informacji. Możemy się wszechstronnie rozwijać i na własną rękę zdobywać nowe umiejętności i wiedzę.

Co jeśli nie wiesz w tym momencie jak masz zdobywać więcej pieniędzy?

Dla mnie odpowiedź jest jasna, inwestuj w swoją wiedzę. Inwestuj w siebie. Rozwijaj swój umysł, dbaj o ciało i ucz się. Naucz się zarządzania swoimi finansami, by z tego co masz mieć jak najwięcej. Podnieś swoją wartość jako człowieka. Nawet Twoja atrakcyjność jest ważna, a tego możesz się uczyć wraz z tą serią: Od Zera Do Bohatera Statystyki i badania psychologów jasno pokazują, że atrakcyjniejsi ludzie zarabiają więcej. Są wyjątki oczywiście, ale mówimy tutaj o większości przypadków.

Na moim blogu masz za darmo taką wiedzę, jedyne co musisz robić to mieć otwarty umysł i działać od razu, a nie tylko czytać.

Być może zadasz sobie pytanie po co zdradzam taką wiedzę? Uwielbiam swój kraj i miejsce w któym mieszkam. Chciałbym się chociaż w minimalnym stopniu przyczynić do wzrostu poziomu szczęścia ludzi i dorzucić swoją cegiełkę by i Polska była bogatym krajem. Długa droga do tego patrząc na niektórych rodaków i ich sposób myślenia, ale to nic : ) Malutkie Państewka gdzieś daleko od nas, które uważamy za biedę rozwijają się prężnie, a odsetek bogatych ludzi zwiększa się.

Na 100% w którymś momencie wpadnie Ci pomysł, a nawet wiele pomysłów jak te pieniądze robić, albo będziesz miał okazję do zarobienia dużych pieniędzy dzięki temu, że prędzej w siebie inwestowałeś.

Na świecie starczy dla każdego wszystkiego według mądrych myślicieli. Jedyne przeszkody są w naszym myśleniu. No i system. W chwili obecnej 90% bogactw należy do 1% ludzkości. Około 100 lat temu taka tendencja nastała. Ale to już temat na osobny wpis. Bo wiecie, większość ludzi zarabia marne grosze, a ktoś inny robi mniej i nie tak ciężko, a ma więcej. Jeszcze ktoś nie robi nic i ma wszystko. To jest fajny temat i ja również dorzucę cegiełkę do świadomości ludzi.

Najważniejsza rada jeśli chodzi o pieniądze

Oszczędzaj! Od roku stosuję zasadę, że od 5% do 10% moich dochodów odkładam. I są to pieniądze które nigdy nie wolno mi wydać. Choćby się srało i waliło to nie wolno mi ich wydać. Te pieniądze mają mi w przyszłości umożliwić bycie wolnym finansowo. Wolno mi je tylko inwestować, albo wymieniać na inną formę wartości (złoto, nieruchomości itd).

I teraz np mam 30 lat, na koniec konkretną sumę, kupuje mieszkanie i nie jestem niewolnikiem banku poprzez kredyt. Jestem wolnym człowiekiem i nic nie muszę spłacać. I teraz mam mieszkanie, znudziło mi się w nim mieszkać i chciałbym wyprowadzić się na Filipiny i łowić ryby w towarzystwie meksykanek. Postanawiam wynajmować to mieszkanie i nagle mam pasywne (w jakimś stopniu tylko, ale zawsze coś) źródło dochodu i możliwość dalszego rozwoju.

Możliwości jest dużo, a ja nie będę tutaj zdradzał swoich pomysłów :P

Albo na przykład masz wielki kryzys w życiu. Zostawiła Cię dziewczyna z przyjacielem, albo Twoja żona dawała dupy jak byłeś na wyjeździe. Chcesz się oderwać od tego życia i zamiast pogrążać się w depresji kupujesz bilet i na miesiąc wyjeżdżasz w ciepłe kraje, na przygodę życia. Wracasz i masz tony energii i radości w sobie. Kolejne tysiące pomysłów i wole życia. a przy okazji tysiące fajnych historii do opowiadania : ) Zasady czasem wolno lekko łamać, jedno ma się życie przecież.

Podrzucę Ci dlatego 3 filmiki od których ja zaczynałem swój rozwój w temacie inteligencji finansowej:Bogactwo nie musi być celem samym w sobie. Pieniądze są środkiem, zasobem. Wymienną wartością. 

Na koniec podrzucam Ci jeszcze jeden film o pieniądzach, który jest warty obejrzenia:Status społeczny Jesteś inteligentny finansowo czy biedny?


Podoba się? Zostaw lajka na Facebook Paweł Trenuje lub moim Instagramie Imnotokej.
Dla Ciebie to tylko łapka w górę, a dla mnie to możliwość rozwoju i spełniania swoich celów.

Zobacz jeszcze:
Dlaczego zwykłe płatki śniadaniowe są super i o tym, że gluten jest spoko
Co się najbardziej liczy w życiu?
Wim Hof Metoda - Zostań Nadczłowiekiem!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...