Jak poprawić pamieć snów?

Jak poprawić pamieć snów?

W innych artykułach popisaliśmy sobie o świadomych snach, o drodze do poznania swej duszy za pomocą snów i o hipnozie w śnie. A Ty mówisz, że nic Ci się nie śni? Więc pora otworzyć umysł i poprawić swoją pamięć do snów. Codziennie masz wiele snów, których zazwyczaj nie pamiętasz : )

Jak poprawić pamieć snów?

Większość ludzi myśli, że zazwyczaj nic im się nie śni w nocy. A to nie prawda, bo sny są naturalną funkcja mózgu i codziennie każdy z nas ma kich kilka, jak nie kilkanaście. Jednak zazwyczaj nie ma się intencji by je pamiętać. Wiec pamięta się tylko te, które powodują jakieś silniejsze emocje. Albo też te, które były inne lub coś w nas chciało nam coś przekazać i podświadomość, chce byśmy to pamiętali.

Chciałem zacząć ten już właściwy moment w tym tekście zdaniem - Absolutną podstawą jest prowadzenie dziennika snów. Ale nie miał bym racji bo tak samo ważne są dwie sprawy.

Intencja i dziennik.

Musisz iść spać z intencją, że chcesz rano pamiętać swoje sny. Osiąga się to na dwa sposoby. Przed samym pójściem spać, kładziesz się, rozluźniasz (na końcu w skrócie opisze jak się lepiej rozluźnić) i powtarzasz w głowie coś na wzór ,,Chce pamiętać moje sny". 

Warto też czasem w ciągu dnia o pamięci snów w myślach napomnieć. 

To zwiększa też prawdopodobieństwo wystąpienia świadomego snu : )

Gdy wstajesz, zaraz po przebudzeniu musisz zapisać to co pamiętasz ze snów. Jeśli będziesz zwlekać, to szybko zapomnisz o tym, że coś Ci się śniło. W ciągu dnia czasem będzie Ci się przypominać, to co Ci się śniło i warto to w jakiś sposób zanotować. Jeśli nie masz dziennika obok, to chociaż w telefonie i wieczorem dopisać brakujące elementy do dziennika.

Forma dziennika jest dowolna. Byle by mózg kojarzył to ze snami, a to już stanie się automatycznie.

Wieczorem, przed spaniem przeczytaj to co zapisałeś rano. Będziesz zdumiony, bo najprawdopodobniej kompletnie zapomnisz, że coś takiego miało miejsce. Czytanie swoich snów przed snem wzmacnia rezultat. Gdy skończysz, zapisz jutrzejsza datę. To informacja do mózgu, że chcesz pamiętać i będziesz to rano zapisywać.

Każdemu snu nadawaj tytuł unikalny tytuł. To jest tak, że po przeczytaniu danego tytułu, już przypominasz sobie o tym śnie z przeszłości.

Im więcej szczegółów opiszesz ze swoich snów tym lepiej. Poprawi to pamięć do szczegółów. Zaznaczaj szczególne, dziwne zdarzenia, coś co wyjątkowo przykuło Twoją uwagę. Możliwe, że po kilku miesiącach takiej praktyki złączy się to w jedna całość i czegoś się dowiesz o sobie.

Jeśli zaspałeś i nie masz czasu na robienie wielkich opisów to też jest sposób. Opisuj sen w skrócie. Typu: boisko, piłka, fioletowe niebo. Już łatwo skojarzysz, że tak jak w tym przykładzie, grało się w piłkę na boisku pod fioletowym niebem.

Ale lepiej opisywać zawsze rzetelnie. Lepsze rezultaty, a o sen i tak warto dbać.

Więcej moich artykułów o świadomym śnie znajdziesz pod tym linkiem: Świadomy sen

Jak poprawić pamieć snów?


Podoba się? Zostaw lajka na Facebook Paweł Trenuje lub moim Instagramie Imnotokej.
Dla Ciebie to tylko łapka w górę, a dla mnie to możliwość rozwoju i spełniania swoich celów.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...