Jak szybko doświadczyć świadomego snu?

Jak szybko doświadczyć świadomego snu?

Cześć, witajcie, w dzisiejszym artykule przedstawię wam dwa sposoby jak możecie teoretycznie już tej nocy doświadczyć świadomego snu. Snu w którym wiecie, że to sen i możecie sami kreować jego rzeczywistość tworząc swój świat niczym bohaterzy filmu Incepcja. Niemożliwe? 

Jak szybko doświadczyć świadomego snu?


Pierwszy sposób na doświadczenie szybko świadomego snu:
By to osiągnąć, potrzebujecie stanu, gdy jesteście tak potwornie śpiący, że oczy same wam się zamykają. Znacie na pewno to uczucie. Rano w autobusie do szkoły czy do pracy, czy też oglądając wieczorem coś w TV i na siłę próbując nie zasnąć. Tego stanu wam potrzeba dla tej metody.

Gdy zapadnie decyzja o pójściu spać, ułóżcie się na plecach. Wygodnie, elegancko, kołderka fajna zimna czy jaką tam lubicie. Zamknij oczy i licz do 30. Gdy dojdziesz do 30 to otwórz oczy na 3 sekundy. Zamknij je i dalej licz do 30. Znowu otwórz oczy na 3 sekundy.

Za którymś razem gdy je otworzysz, to będziesz spać. Więcej, będziesz w świadomym śnie, bo pozwoliłeś by ciało usnęło, a umysł został przytomny. Za każdym razem, gdy otworzysz oczy zastanów się czy wszystko jest okej. Czy to Twój pokój, czy wszystko się zgadza?

I to wszystko : ) Just try...

Druga metoda jest równie prosta:
Kładziesz się spać normalnie. Warto na godzinę przed snem odłożyć telefony, telewizory i inne źródła światła niebieskiego, tak by umysł zrelaksować i spać dobrze. Kładziesz się i spokojnym głosem powtarzasz sobie w myślach

,,To jest sen"

I to wszystko w tej metodzie osiągania świadomego snu. Najważniejsze by to była ostatnia myśl przed zaśnięciem. masz ogromne szanse, że tej samej nocy doświadczysz świadomego snu.

W obu metodach ważne jest by nie pozwolić umysłowi popaść w randomowe myśli, a on w takie uwielbia wpadać. Skupiasz się na czymś, nagle tracisz koncentracje i odlatujesz w jakieś przypadkowe myśli.

Podsumowanie

Nie mogę dać Ci gwarancji, że stosując te metody doświadczysz szybko świadomego snu. Wszystko zależy od tego kim jesteś i jak mocno w to wierzysz. Jeśli świadomy sen przyjdzie już pierwszej nocy, to super, jeśli nie to nie poddawaj się.

Przydatne mogą być klasyczne praktyki oneironautów. Czyli prowadzenie czegoś takiego jak dziennik snów i wykonywanie w ciągu dnia testów rzeczywistości.

Więcej moich artykułów o świadomym śnie znajdziesz pod tym linkiem: Świadomy sen

Jak szybko doświadczyć świadomego snu?


Podoba się? Zostaw lajka na Facebook Paweł Trenuje lub moim Instagramie Imnotokej.
Dla Ciebie to tylko łapka w górę, a dla mnie to możliwość rozwoju i spełniania swoich celów.

Zobacz jeszcze: 
Jak mądrzej wykorzystać swoją największą energię życiową?
Jak znaleźć miłość?
Potęga odpuszczenia sobie


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...